Przygotowanie aplikacji o dofinansowanie ze środków UE na e-usługi wymaga osadzenia treści całego pomysłu w generatorze wniosków na stronie internetowej POIG 8.1. Generator Wniosków umożliwia wklejenie w dedykowane pola treści zgodnie z instrukcją uzupełniania projektu.
Jakkolwiek działanie aplikacji generatora powinno być czytelne i zmniejszać problemy dla Wnioskodawcy niespodzianek. Tak jednakże nie jest. Życie wnioskodawców unaocznia, że prowadzi do powstania głębokich frustracji.
Większym od pozostałych niprzyjemnym zdziwieniem, z którym mieliśmy do czynienia, to problem niezrozumiałego przypisania pisanego projektu do jednostki kontraktującej PARP w terenie, która dokana oceny w przypadku spółki cywilnej, przy czym udziałowcy mają wpisy do EDG w obszarze aktywności rozdzielonych RIF. Brak pola wyboru przez Wnioskodawcę, gdzie zarejestrowana jest lokalizacja podmiotu gospodarczego kończy się tym, że aplikacja generatora w zasadzie stochastycznie dobiera RIF i pewnie nigdy nie można przewidzieć, który zaproponuje. Skutkuje to wysyłką wydrukowanego dokumentu do niewłaściwej komisji dokonującej oceny i odesłanie do Wnioskodawcy projektu e-usług w trakcie oceny formalnej. To niepotrzebne odrywanie uwagi Wnioskodawcy od innych spraw.
Generator Wniosków innowacyjnych usług elektronicznychwspiera proces powstania wniosku o dofinansowanie z UE, ale jest też źródłem wielu trudnych do rozwiązania trudności uniemożliwiających jego wykorzystanie.
Inne blogi: Blog 1 Blog 2 Blog 3
Słowa kluczowe: PARP POIG 8.1, innowacyjne e-usługi, dofinansowanie z UE, dofinansowanie unijne, dofinansowanie na e-uslugi, działanie 8.1, PARP 8.1 2011
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz